Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident a jeho expertní tým se sešli s Vojtěchem, vyzvali občany k veřejné pomoci

Prezident Miloš Zeman a jeho tým poradců se v neděli sešli v lovecké chatě v Lánech s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Vyjádřili mu maximální podporu v jeho krocích krocích proti šíření nového typu koronaviru. Tým současně vyzval občany, aby se začlenili do pomoci ve zdravotních, sociálních a souvisejících službách.

„Já jsem hovořil o té aktuální situaci v České republice, o opatřeních, která vláda učinila, diskutovali jsme o tom s týmem pana prezidenta i s panem prezidentem. Musím říct, že mě potěšilo, že všichni vyjádřili maximální podporu v tomto směru; tomu, jak postupujeme,“ řekl Vojtěch po jednání České televizi.

Prezident Zeman minulý týden také prohlásil, že epidemie koronaviru přejde, jako to bylo v minulosti s jinými onemocněními. Podle prezidenta v minulosti vyvolala mezinárodní paniku řada onemocnění, všechna ale odezněla.

„Prosím, dodržujte stanovená pravidla. Zároveň vás všechny prosím nepodléhejte strachu a panice. Naše země vždy dokázala překonat všechna protivenství. Dokážeme to i nyní. Táhněme za jeden provaz a buďme k sobě vzájemně ohleduplní a laskaví,“ vyzval občany ve čtvrtek prezident.