Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, kontrolují mu vyživovací sondu

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), sdělil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke sdělila, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci, při níž podstoupí kontrolu vyživovací sondy. V nemocnici bude prezident nejpozději do pátku. Prezident do nemocnice dorazil ze zámku v Lánech.

„Mohu pouze konstatovat, že panu prezidentovi končí tento týden dovolená a v týdnu příštím už jsou naplánovány mnohé aktivity – setkání s velvyslanci, setkání s panem premiérem nebo Země živitelka,” uvedl prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident už více než rok kvůli onemocnění nohou používá invalidní vozík. Po loňské hospitalizaci mu kvůli riziku podvýživy lékaři zavedli sondu do žaludku. Vyjmutí sondy přichází podle kancléře Vratislava Mynáře v úvahu nejdříve ke konci roku.

V Ústřední vojenské nemocnici byl Zeman hospitalizován i loni 10. října. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu zůstal Zeman pod odhledem lékařů jeden a půl měsíce. Propuštěn byl až 25. listopadu do domácího zotavování. Byla to jeho nejdelší hospitalizace v prezidentském úřadu a vyvolala spekulace o zdravotní způsobilosti prezidenta.