Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident k úmrtí Petra Kellnera: Nesmírně lituji jeho tragické smrti, velice jsem si jej vážil

Tragická smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera († 56), který v sobotu zahnul při pádu helikoptéry na Aljašce zasáhla celou zemi, včetně hlavy státu. Prezident Miloš Zeman uvedl, že Petra Kellnera si velice vážil pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti.

K události se vyjádřil i Zemanův předchůdce Václav Klaus, kterého s Kellnerem pojil úzký vztah. „Jeho životní příběh byl příkladem využité šance, kterou schopným mladým lidem nabídla ekonomická transformace a privatizace na počátku 90. let,“ uvedl Klaus v prohlášení. Svůj počáteční privatizační úspěch dokázal podle Klause Kellner rozvinout do rozměru, který daleko přesáhl hranice země. 

Otec čtyř dětí Petr Kellner byl kromě svého byznysového úspěchu znám i rozsáhlými filantropickým aktivitami, kterými se ale veřejně nevychloubal. Z nedávné doby připomeňme například nákup zdravotnických pomůcek za 100 milionů korun, které měl pomoci Česku v boji s koronavirem.  

„Petr Kellner patřil k těm, o nichž můžeme říci, že se zasloužili o naši zemi. Přejeme skupině PPF a jeho spolupracovníkům, aby dokázali jeho zcela mimořádné dílo úspěšně dále rozvíjet. Pozůstalým pak náleží naše upřímná soustrast,“ dodal exprezident Klaus.

K nešťastné nehodě došlo u ledovce Knik. Český miliardář spolu s kolegy pobýval na horském letovisku Tordillo Mountain Lodge. V sobotu večer se nevrátili zpět na základnu a záchranáři začali tušit tragédii. K nehodě mělo dojít při cestě na takzvaný heli-skiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na horu, kterou pak sjíždějí. Z pěti lidí na palubě přežil s těžkými zraněními jen jediný.