Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Miloš Zeman by si jako nástupce představoval šéfa odborů Josefa Středulu

Prezidentský mandát Miloš Zemana se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a na české politické scéně začíná horká část volební kampaně jednotlivých kandidátů. Současný prezident už také v rámci svých vystoupení a rozhovorů dal najevo, koho by si představoval jako svého nástupce. Podporu vyjádřil předsedovi Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefu Středulovi.

„Ta sbírka podivných existencí, která se teď hlásí, že chce být prezident, aniž by měla silný životní příběh – čest výjimkám – musí být podle mého názoru kompenzována několika silnými osobnostmi, mezi nimiž si volič může vybrat,“ prohlásil prezident Zeman na sjezdu ČMKOS. A jedním dechem se obrátil na přítomné delegáty s prosbou, aby svého staronového předsedu Josefa Středulu přemluvili ke kandidatuře v lednových prezidentských volbách.

Středula výzvu přijal, a po získání dostatečného počtu občanských podpisů na podporu své kandidatury oficiálně oznámil, že vstupuje do boje o Hrad.

„Podpořil mě jeden občan, jehož povolání je prezident České republiky. Velmi si toho vážím, ale v podobě petice má hodnotu jednoho podpisu. Jsem za tu podporu rád, ale stejně budu rád za podporu každého občana,“ uvedl Středula.

„Václav Havel udělal vynikající jméno ČR v zahraničí, v tom je třeba pokračovat. Václav Klaus vložil do svého prezidentství extrémně silný motiv podpory českých podnikatelů. Miloš Zeman zdůrazňoval setkávání s lidmi v ČR. Spojit tyto tři základní atributy je něco, co by mohlo ČR pomoci. Kdyby se takové skloubení příští hlavě státu podařilo, byl by to úspěch,“ představil Středula svou vizi úřadu prezidenta republiky.