Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Miloš Zeman letos opět stráví dovolenou na Vysočině a v Lánech

Prezident Miloš Zeman letos opět plánuje strávit letní dovolenou na své chalupě na Vysočině a na zámku v Lánech. Termíny, kdy si hlava státu vybere volno, se upřesňují. Na rozdíl od loňského roku prezident neplánuje spojit dovolenou na Vysočině s návštěvou kraje. O prezidentových plánech informoval tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman na Vysočinu jezdí v létě každoročně, v Novém Veselí spoluvlastní část bývalé tvrze, kterou označuje za chalupu. Právě zde trávil většinu času mezi svým odchodem a velkolepým návratem do politiky. Pěknou tradicí Zemanových dovolených se stala projížďka v nafukovacím člunu po místním rybníce, kterou ale loni kvůli špatnému počasí vynechal. 

Prezident bude své volno bude trávit také na zámku v Lánech, který slouží jako venkovské prezidentské sídlo. V Lánech byl i v době, kdy kolem něj byla z obav z nákazy novým koronavirem zavedena přísná opatření. V obci si také staví dům, do kterého by se chtěl nastěhovat po skončení prezidentského období. Na zámku pobýval i během své poslední dovolené, kterou si vybral v druhé polovině prosince.

Minulý rok si Zeman část dovolené vybíral na přelomu června a července, v plánu měl strávit několik dnů právě na Vysočině v Novém Veselí. Dovolenou ale přerušil kvůli sporu o výměnu ministra kultury. V Lánech se pak setkal s Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.