Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident na doporučení lékařů odložil plánovanou návštěvu Jihomoravského kraje

Prezident Miloš Zeman na doporučení lékařů odložil návštěvu Jihomoravského kraje, která se měla uskutečnit příští týden. Prezident měl s manželkou Ivanou v plánu setkání s hejtmanem Bohumilem Šimkem (za ANO) i dalšími představiteli kraje, zahájení školního roku, návštěvu některých měst a obcí a významných společností. Mělo proběhnout také setkání s občany.

Po úterním úrazu hlavy státu Pražský hrad připouštěl, že je cesta ohrožena. Zeman byl ale podle úřadu připraven na jižní Moravu odcestovat. Znamenalo by to ale úpravu programu. Nakonec dnes Zemanův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček informoval, že prezident cestu odložil. 

Odložena byla také dlouhodobě plánovaná cesta do Itálie, která se měla uskutečnit na podzim. Tato zahraniční návštěva se odkládá nikoliv kvůli prezidentově zdravotní indispozici, ale kvůli vývoji epidemie koronaviru.

Prezidentova rekonvalescence by si měla vyžádat šest až osm týdnů. Zástupci Hradu uvedli, že se Zeman po operaci cítí velmi dobře a už zahájil rehabilitaci. Kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek řekl, že za Zemanem dochází fyzioterapeut, se kterým cvičí. Prezident podle kancléře již chodí po pokoji a delší dobu seděl v křesle, kde studoval pracovní materiály. Pokud nenastanou žádné komplikace, do domácí péče by měl být propuštěn v sobotu, uvedl Mynář.