Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Pavel navštíví koncem března Moravskoslezský kraj, bude i fárat

Prezident Petr Pavel plánuje po úvodních státních návštěvách Slovenska, Polska a Německa zamířit také do českých krajů. První na řadě bude Moravskoslezský kraj, kde Pavel navštíví Ostravu a Karvinou. Cesta na východ republiky je plánována na 28. a 29. března. Prezident tak dodrží svůj předvolební slib, že vyrazí nejdříve do Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje, kde voliči upřednostnili jeho protikandidáta Andreje Babiše. 
 
Podrobný program zatím není znám, ale jisté je, že po úterním příjezdu do Ostravy se prezident Pavel etká s primátorem Tomášem Macurou a hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivem Vondrákem. Navštíví také nejvýznamnější místa Ostravy včetně národní kulturní památky Dolní Vítkovice.
 
Ve středu se Petr Pavel přesune do Karviné, kde si vyzkouší fárání do Dolu Darkov. Poté ho bude čekat oběd s primátorem Karviné Janem Wolfem. Kancelář prezidenta nyní schvaluje významné osoby, například z oblasti kultury a sportu, s nimiž se prezident údajně setká osobně.
 
Podle informací, kterou jsou nyní k dispozici, neproběhne žádné veřejné setkání s příznivci, jako tomu bylo například v minulosti v případě předchozího prezidenta Miloše Zemana. Pavel navštívil Moravskoslezský kraj už před volbami – loni v létě si například vyšlápl se svými příznivci na vrchol Lysé hory nebo debatoval s lidmi na zaplněném Masarykově náměstí v Ostravě.