Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident poobědval s kardinálem Dukou, poděkoval za nominaci Lipovské do Rady ČT

Prezident republiky Miloš Zeman se dnes v Arcibiskupském paláci zúčastnil oběda na pozvání J. Em. Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého. Kromě přátelského rozhovoru Zeman Dukovi poblahopřál k desátému výročí jeho jmenování 36. arcibiskupem pražským, které proběhlo 13. února 2010.

Prezident s kardinálem hovořili o české historiografii, hospicové péči nebo o kandidátce České biskupské konference do Rady České televize. „Prezident republiky Miloš Zeman v průběhu přátelského pracovního oběda poděkoval J. Em. Dominiku kardinálu Dukovi, arcibiskupovi pražskému a primasi českému za nominaci ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize,“ stojí v tiskové zprávě Hradu.

Kandidatura Lipovské vzbudila v Senátu rozruch, zhruba čtvrtina senátorů české biskupy vyzvala, aby její nominaci stáhli. K devatenácti členům horní komory se připojilo také vedení České křesťanské akademie.

Odpůrci její kandidatury považují za nepřijatelné, že Lipovská veřejně zpochybnila smysl existence veřejnoprávních médií. Předseda konference biskupů kardinál Duka uvedl, že ekonomická odbornost Lipovské může být pro televizní radu prospěšná a že případné kritické hlasy na adresu veřejnoprávních médií mohou jejich službu zkvalitnit.