Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident poobědval s předsedou ČSSD Hamáčkem, společné obědy budou každý měsíc

Na novoroční oběd na Pražský hrad dnes za prezidentem Milošem Zemanem dorazil ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle Hradu schůzkou oba politici zahájí tradici společných obědů, které by se měly konat jednou měsíčně. Podobně se Zeman setkává i s premiérem Andrejem Babišem (ANO), při večeřích v lánském zámku každý měsíc řeší aktuální politické otázky.

Hamáček v pondělí uvedl, že se na pravidelná setkání se Zemanem těší. „Jsem rád, že ho zajímá i názor druhé koaliční strany, notabene ČSSD, kterou sám vedl,“ napsal na twitteru. Zeman vedle dnešního jednání s Hamáčkem plánuje příští úterý novoroční oběd s předsedy Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) a Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).

Na tiskovém brífinku po zhruba hodinu a půl dlouhém obědě Hamáček uvedl, že s prezidentem řešili zahraniční politiku, především současnou krizi mezi Íránem a USA. Zeman se prý nechal slyšet, že by Evropská unie mohla sehrát roli moderátora diskuze.

„Informoval jsem pana prezidenta, co čeká vládu v následujících měsících, mluvili jsme o prioritách, které máme a chceme projednávat. Pan prezident se zajímal o to, jak se ČSSD chystá na krajské volby. To byla hlavní témata, která jsme probrali,“ uvedl Hamáček. „Dohodli jsme se, že se budeme vídat pravidelně, aby pan prezident měl možnost slyšet názory koaliční strany,“ prohlásil na závěr.