Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal ministryni Maláčovou, hovořili také o policejním zásahu na resortu

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě na její žádost přijal ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD). Hovořili spolu mimo jiné o pondělním zásahu policie na ministerstvu, které Maláčová řídí. Situaci prezident Zeman označil za „průšvih“.

„Bylo to velmi přátelské setkání,“ uvedla Maláčová během brífinku po schůzce s prezidentem. Se Zemanem podle jejích slov řešila důchodovou reformu, revize sociálních dávek nebo novelu zákona o sociální službě.  Ministryně prezidentovi představila své vize ohledně změn, které v resortu chystá.  Zeman se naopak při minulých schůzkách s ministryní zajímal o klokánky či fungování hospiců.

Policejní zásah na ministerstvu zásah proběhl v pondělí a byli při něm zadrženi dva zaměstnanci resortu, náměstek ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jan Baláč a vedoucí oddělení kyberbezpečnosti Karel Macek. Oba jsou obviněni z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky. Maláčová zopakovala, že k zásahu na jejím ministerstvu se nebude vyjadřovat a musí zachovat mlčenlivost.

k pravidelným schůzkám prezidenta s ministryní. Maláčová se k nim dosud příliš nevyjadřovala. Hrad na svém webu uvedl, že Zeman přijal ministryni na její žádost loni v polovině října, letos v červenci a před měsícem.