Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal ministryni spravedlnosti Benešovou, jednali o české justici

Prezident Miloš Zeman dnes přijal na zámku v Lánech na její žádost ministryni spravedlnosti České republiky Marii Benešovou. Tématem setkání byly novinky v justici, rozpočet ministerstva na příští rok či výběrová řízení v justici. Benešová také informovala prezidenta o výsledku výběru kandidáta na soudce Tribunálu Soudního dvora EU, kterým bude právník David Petrlík.

“Pan Petrlík zazářil před komisí a byl logický vítěz, tak jsem prezidenta informovala o jménu, jeho minulosti, že je jazykově vybaven a sype judikáty z rukávu. Tím přesvědčil komisi,” pochválila před prezidentem Benešová úspěšného kandidáta.

Ministryně spravedlnosti prezidentovi také sdělila, že nepovažuje za přiléhavou zprávu Evropské komise o právním státu v Česku. Chce se kvůli ní setkat s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou, která podle ní čerpala informace pouze od neziskových organizací. „Tady nikdo neusiluje o to, aby se brala soudcům nezávislost, já teda rozhodně ne, já za to naopak tvrdě zaplatila v minulosti,“ řekla. Dodala, že s ní kvůli přípravě zprávy, která vyšla koncem září, nikdo nemluvil. „Teď pracuji na tom, abychom se setkali s paní Jourovou a začali jsme komunikovat, protože čerpala svoje poznatky jen z neziskových organizací a byly to pouze dojmy,“ shrnula.

S rozpočtem svého resortu na příští rok je ministryně podle svých slov spokojená. “S rozpočtem jsem v rámci možností spokojená, že mi zatím neubrali peníze. V podstatě jsem na stejném, je to nějakých 32 miliard a nějaké drobné. Dá se s tím vyjít, ale nemůžeme si výskat,” uvedla.

Comment

  • Stav v justici je tristní.Já se radovala, že přišla při nejmenším dát demisi, protože si už neví rady s tím nepořádkem v soudcovském stavu, úrovni soudů a st. zástupců a ono ne.Jí zajímá, kolik má peněz a zda může výskat.Lidi jsou postupem soudů ničeni zcela systematicky, do praxe jdou neznalí mladí, pomstychtiví, kteří si soudí nikoliv podle zákonů, ale podle svého pitomého nabyté přesvědčení, falšují, protokolaci,viz soudce Sotolář, chlastají až jim spadnou kalhoty viz případ místopředsedy Krajského soudu Petra, ničí životy otcům, preferují vymyšlené případy znásilnění holčiček proti otcům jejich matkami a Benešová se jde těšit, kdo jde kam, co sype z rukávu a že může i tak pomálu výskat.Tak vypadá naše justice.Jeden by zvracel. Když na to nemá, ať dá demisi, toto už nelze trpět.Tupci mají v rukou moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *