Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal pověřovací listiny nových velvyslanců, včetně apoštolského nuncia

Prezident republiky Miloš Zeman převzal ve středu na Pražském hradě pověřovací listiny sedmi nových velvyslanců v České republice. Předali mu je ambasadoři z evropských, afrických, asijských a amerických zemí. Byl mezi nimi i nový zástupce Vatikánu arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Někteří velvyslanci budou své země v České republice zastupovat kromě Prahy také z Berlína, Varšavy a Vídně. 

Nový apoštolský nuncius přiletěl do České republiky na začátku července. Pětašedesátiletý Okolo na této pozici střídá Charlese Daniela Balva, kterého papež počátkem roku jmenoval zástupcem Vatikánu v Austrálii. V České republice již v minulosti působil v letech 2002 až 2006.

Mezi dalšími předali své pověřovací listiny prezidentovi také také nový finský velvyslanec Pasi Tuominen, který již v Česku několik měsíců působí, a nová brazilská ambasadorka Sonia Guimaraesová Gomesová. Všichni budou působit v Praze.

Z Berlína budou své země v České republice zastupovat nepálský velvyslanec Rám Kaji Khadka a burundská ambasadorka Appolonie Nibonová, z Vídně velvyslankyně Dominikánské republiky Laura de Jorgensenová a z Varšavy senegalský ambasador Papa Diop.