Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu

Prezident republiky Miloš Zeman dnes přijal na jeho žádost předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu. Zeman se netají tím, že by v další volbě hlavy státu rád viděl v duelu právě odborového předáka Středulu a šéfa Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého. Aktuálním tématem je také návrh ministryně Maláčové na zvýšení minimální mzdy na 18 tisíc korun.

 „Moji voliči mají vlastní rozum a vlastní hlavu. Nicméně, kdybych měl uvažovat v tom klasickém pravolevém schématu, tak dobrým kandidátem levice je Josef Středula… a Vladimír Dlouhý je dobrým kandidátem pravice. A když se tihleti dva ve druhém kole prezidentských voleb střetnou, tak to bude zajímavé a inteligentní utkání,“ uvedl již dříve Zeman. 

Středula potvrdil, že kandidaturu na prezidenta zvažuje. Na rozhodnutí je podle něj však ještě dostatek času. Jako zásadní přitom označil podporu ze strany lidí. „Je to volba přímá. Takže se jedná o názor lidí. Ten je důležitý v této souvislosti. Myslím, že to (co si myslí) budou lidé dávat postupně najevo,“ doplnil. 

Josef Středula absolvoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Opavě. Po škole pracoval ve vítkovických železárnách na údržbě válcovací trati. Po listopadu 89 se podílel na přeměně Revolučního odborového hnutí (ROH) ve standardní odbory. Předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů je od roku 2014.