Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal šéfa hasičů generála Vlčka, poděkoval za zásah v Českém Švýcarsku

Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech přijal generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Vladimíra Vlčka. Hlava státu chtěla poděkovat hasičům za zásah v Národním parku České Švýcarsko. V Českém Švýcarsku zasahuje každý den na 80 jednotek a přes 400 profesionálních a dobrovolných hasičů. 

Poděkování hasičům již ve středu vyjádřil také premiér Petr Fiala, který poděkoval všem, kteří s ohněm mimořádného rozsahu bojují, i za pomoc ze zahraničí. Fiala v poděkování vyjmenoval hasiče, vojáky, policisty i dobrovolníky a další. 

„Je to požár, jehož rozsah je v ČR naprosto neobvyklý. Díky jejich profesionalitě nedošlo k větším škodám s výjimkou několika domů, které se nepodařilo zachránit,“ konstatoval premiér. Hasicí techniku, která dorazila ze zahraničí, označil Fiala za ukázku solidarity, která mezi evropskými státy funguje. 

„Velké poděkování Polákům, Slovákům, Itálie zareagovala velmi rychle, i když je sama ohrožena požáry,“ uvedl též ve středu ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na adresu zemí, které poslaly na hašení vrtulníky a letadla.