Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident přijal v Lánech ministra vnitra Hamáčka, řešili další postup po korona-krizi

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se v úterý sešel s prezidentem Milošem Zemanem na pracovním jednání v Lánech. Hovořili spolu o pomoci obyvatelům, které zasáhl koronavirus, obnově ekonomiky i o falším fungování krizového štábu.

Ústřední krizový štáb bude po konci nouzového stavu i nadále fungovat, pracovat ale bude v omezeném režimu. „Dohodli jsme se s panem premiérem, že Ústřední krizový štáb bude fungovat v redukovaném režimu, přeci jenom bude nabíhat nový koncept pro zajišťování ochranných pomůcek, bude potřeba udržet komunikaci mezi centrem a kraji, která se nám velmi osvědčila,“ řekl Hamáček.

Ministr Hamáček po schůzce novinářům řekl, že s prezidentem mluvil také o pomoci české ekonomice či o jednotlivých vládních programech, které kabinet v souvislosti s krizí přijal. „Cesta z krize nebude jednoduchá, jsme ale všichni přesvědčeni, že ji Česká republika zvládne,“ dodal. Oba politici se podle něj shodli na tom, že pomoc ze strany státu podnikatelům i občanům musí být co nejrychlejší.

Tématem schůzky podle Hamáčka byla i otázka, jakou roli má sociální demokracie v současné krizi hrát. Podle Zemana, bývalého předsedy ČSSD, má sociální demokracie hájit zájmy těch, kteří jsou nejvíce ohroženi aktuální situací. Považuje za ně zaměstnance či lidi se středními a nižšími příjmy. „Já jsem mu slíbil, že samozřejmě tuto roli je sociální demokracie připravena hrát,“ dodal Hamáček.