Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident s první dámou zahájili školní rok v Třinci. Jako malý jsem nerad vstával, prozradil Zeman

Prezident Miloš Zeman spolu s manželkou Ivanou se tradičně zúčastnili zahájení školního roku a vítání prvňáčků, svou návštěvou tentokrát poctili základní školu Slezská v Třinci. Miloš Zeman děti nabádal, aby nečekaly jen na to, co objeví v učebnicích, ale aby byly zvědavé. Prozradil také, že jako malý nerad vstával. První dáma dětem rozdala knihu Policejní pohádky.

„Chtěl bych vám popřát zvědavost. Zvědavost, která vlastně znamená schopnost se ptát. Nečekat, co vám v učebnicích se objeví, ale snažit se to domyslet. Všichni dnes mají internet, takže se podívat na internet a dopracovat to, co máte v učebnicích, tím internetem,“ popřál prvňáčkům prezident. „Když jsem byl malý, tak se říkalo, když budeš zvědavý, budeš brzo starý. Nebudete brzo staré, naopak, ta zvědavost vás imunizuje proti stáří,“ vyvrátil Zeman známé pořekadlo. Dodal, že zvědavost je vlastnost, bez níž by nebyly žádné objevy ani objevitelé.

Prezident se také školákům přiznal, že jako dítě nerad vstával. „Když jsem byl malý, strašně nerad jsem vstával. Těch osm hodin ráno mně připadalo hrozně nepříjemné. Pak jsem šel do práce, a tam jsem musel pracovat od šesti hodin, takže jsem vstával v pět. Takže važte si toho, že můžete vstávat v osm hodin, mohlo by to být ještě horší,“ doporučil dětem.

První dáma Ivana Zemanová po prezidentově proslovu společně s moravskoslezským policejním ředitelem Tomášem Kuželem žákům rozdala knížky policejních pohádek, poté se prezidentský pár s dětmi rozloučil.