Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident republiky bude od 12. prosince do konce roku na adventní dovolené

I hlava státu má nárok na dovolenou a prezident Miloš Zeman se rozhodl, že si dopřeje odpočinek během adventu. Od příštího týdne až do konce roku tak bude prezident relaxovat na zámku v Lánech. Tradiční vánoční poselství pronese jako každý rok 26. prosince.

„Od 12. prosince máme s panem prezidentem oba po velmi zajímavém a důležitém roce zaslouženou – adventní – dovolenou,“ informoval dnes mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček.  „Pan prezident bude trávit adventní čas v Lánech, kde tradičně 26. prosince natočí Vánoční poselství prezidenta republiky,“ dodal mluvčí.

Prezident v minulosti trávil dovolenou výhradně v Čechách na své chalupě v Novém Veselí na Vysočině, v posledních letech dává přednost lánskému zámku.

Letos se jedná o Zemanovo čtvrté volno, od povinností hlavy státu si krátce odpočinul na konci června a na začátku července. Dovolenou si vzal také po svém znovuzvolení na začátku února.

Lánskou dovolenou prezidentovi přeruší jen natáčení vánočního poselství, jinak žádný státnický program naplánovaný nemá. Přenos projevu zajistí stejně jako v minulých letech televize Nova, vysílán bude i na dalších kanálech.