Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident republiky jmenoval novým rektorem Policejní akademie Davida Dlouhého

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým rektorem Policejní akademie dosavadního předsedu akademického senátu univerzity Davida Dlouhého. Jmenovací dekret Dlouhému předá ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Nový rektor se své funkce ujme od července, funkční období je čtyřleté. 

Osmačtyřicetiletý Dlouhý ve funkci nahradí Josefa Salače, kterému končí funkční období na konci června.  Dlouhého zvolil jako kandidáta na rektora akademický senát na konci března a v pondělí s tímto jménem vyslovila souhlas vláda. David Dlouhý dosud na univerzitě působil jako vedoucí personálního oddělení. Kromě toho pak na škole získal doktorát, a to na Fakultě bezpečnostně právní.

Dlouhý v minulosti pracoval na policejním prezidiu i na ministerstvu vnitra. Působil mimo jiné v kanceláři náměstka ministra vnitra či v kanceláři ombudsmana Policie ČR. Na Policejní akademii je od roku 2013, pracuje jako akademický pracovník katedry soukromoprávních disciplín, věnuje se také pedagogické činnosti v oblasti pracovního práva a služebních poměrů. 

Nastupující rektor působil také v politickém hnutí Trikolóra, kde byl předsedou odborné komise pro vnitro a policii. Komentoval zejména problematiku zbraňové legislativy a vysvětloval, proč je správné, aby občané měli držet a vlastnit zbraně. „Vlastnictví zbraní slušnými občany vnímáme jako indikátor svobodné společnosti, protože svobodný člověk by měl mít právo nosit zbraň a je to vyjádření důvěry vlády ke svým vlastním občanům,“ vysvětloval Dlouhý stanoviska hnutí Trikolóra.