Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident se dnes v Lánech setká s premiérem Babišem k pravidelnému jednání

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes večer setkají v Lánech na pravidelném jednání, které se koná zhruba jednou měsíčně. Probírat spolu budou aktuální politická témata, ke konkrétním detailům schůzky se žádný z nich předem nevyjádřil.

„Povečeří spolu, popřejí si krásné svátky a jistě budou diskutovat i o aktuálním dění,“ uvedl prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček k plánované schůzce.

Předchozí schůzka prezidenta s premiérem se uskutečnila v polovině listopadu. Zeman s Babišem se na ní bavili především o svých plánovaných zahraničních cestách a o jejich koordinaci. Domluvili se také na termínu tradičního novoročního oběda prezidentského a premiérského páru v Lánech.

Setkání se uskuteční už v době prezidentovy dovolené, kterou Zeman zahájil toto pondělí. Hlava státu svou dovolenou kvůli pracovním povinnostem přeruší ještě 26. prosince, kdy pronese své tradiční vánoční poselství.

Na první polovinu ledna také prezident naplánoval charitativní ples, který vždy pořádá se svou manželkou Ivanou. Výtěžek z jeho konání prezidentský pár dělí mezi Nadační fond Ivany Zemanové a Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana. Prezident ze svého fondu v posledních letech podporuje Fond ohrožených dětí, takzvané klokánky.