Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident se dnes nechal očkovat proti koronaviru, odpor k očkování označil za zaostalý

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne nechal očkovat proti koronaviru. Očkování absolvoval v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde má zároveň v plánu podstoupit celkovou preventivní zdravotní prohlídku. V nemocnici proto zůstane nejméně do čtvrtka. Zeman očkování opakovaně podpořil, považuje ho ze jedinou možnost, jak pandemii překonat. 

Na rozdíl od některých světových státníků si Zeman nechal aplikovat injekci s očkováním bez přítomnosti televizních kamer. „Nechám se očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu pro televizní kamery. Počkám si až projde první vlna očkování (zdravotníci), druhá vlna (záchranáři a policisté) a já se pak zařadím mezi všechny ostatní důchodce,“ prohlásil Zeman v prosinci.

Úmrtí kvůli očkování se Zeman neobává. „Mně je 76 let. Na něco umřít musím. Bylo by poněkud ironické, kdybych jako zastánce očkování na očkování zemřel. Ale já mám rád ironii, i ironii dějin. Přesto doufám, že se tak nestane,“ prohlásil.

Prezident zmínil také svého předchůdce Václava Klause, který očkování odmítá. „Nechci podezírat Václava Klause, že se chce zviditelnit. Spíš se domnívám, že jako často i v jiných případech má zde odlišný názor od mainstreamu“ řekl Zeman. V rozhovoru poukázal na to, že očkování v minulosti „vyhubilo takové nemoci, jako je tuberkulóza, neštovice, dětská obrna a další“. „Čili mám plnou důvěru v očkování a pokládám odpor vůči očkování za poněkud zaostalý,“ dodal.