Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident se po dvoudenní zdravotní prohlídce a očkování v pořádku vrátil do Lán

Prezident Miloš Zeman se po absolvování dvoudenní preventivní prohlídky v Ústřední vojenské nemocnici v pořádku vrátil na zámek v Lánech. V nemocnici byl prezident od středy, kdy byl očkován proti koronaviru.

„Prezident republiky Miloš Zeman úspěšně absolvoval všechny plánované preventivní lékařské prohlídky a odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze na zámek v Lánech,“ informoval veřejnost tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke na webu uvedla, že k plánované hospitalizaci byl Zeman ve středu přijat v 15:00 a následně byl očkován proti koronaviru. „Očkování proběhlo bez komplikací. Ve čtvrtek 21. ledna 2021 absolvoval pan prezident diagnostická vyšetření,“ dodala. Zeman podle ní nemocnici opustil dnes v dopoledních hodinách. 

Zeman byl očkován látkou od firem Pfizer a BioNTech, čeká ho proto ještě druhá dávka. Ta by se měla podávat nejméně po 21 dnech. Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování už nyní.

Ve vojenské nemocnici byl v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ÚVN zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřili sluch. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou.