Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident se sešel s šéfem hospodářské komory Dlouhým, předal mu dárek k narozeninám

Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě přijal prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Zeman předal Dlouhému dárek k pátečním 67. narozeninám. Schůzka se uskutečnila dva dny před volbou nového vedení Hospodářské komory, v níž Dlouhý obhájil svůj post. O schůzce informoval prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Členové Hospodářské komory dnes vybrali svého nového prezidenta ze dvou kandidátů. Dlouhého, který organizaci vede od roku 2014 chtěl nahradit dosavadní viceprezident Bořivoj Minář. Nové vedení podnikatelé zvolili v tajném hlasování na celostátním sněmu v pražském O2 universum.

Hospodářská komora s Pražským hradem v poslední době úzce spolupracuje. Organizuje například podnikatelské delegace, které Zemana doprovázejí při jeho zahraničních cestách. Dlouhý je také členem prezidentova poradního týmu.

Ekonom Dlouhý bude také kandidovat do čela OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Na pozici, která se uvolní příští rok, Dlouhého navrhne podle březnového rozhodnutí vláda. Při hledání podpory pro jeho kandidaturu se chce podle Lidových novin Dlouhý a ministerstvo zahraničí zřejmě soustředit především na takzvanou visegrádskou čtyřku, kam kromě ČR patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Výběr nového šéfa OECD začne v září a skončí na jaře příštího roku.