Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident se zúčastnil slavnostního podpisu přihlášky na olympijské hry v Tokiu

Prezident Miloš Zeman doprovodil oficiálním dopisem přihlášku Českého olympijského týmu na Hry XXXII. Olympiády v Tokiu 2020, kterou podepsal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Slavnostního aktu v prostorách Míčovny Pražského hradu se zúčastnil i ministr školství Robert Plaga a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.
„Je velmi symbolické, že přihlášku podepisujeme právě v budově, která byla už od 16. století zasvěcena sportu,“ zahájil slavnostní akr Jiří Kejval. „Minulá olympiáda v Tokiu byla pro naše sportovce jednou z nejvýznamnějších v historii, neboť jsme získali čtrnáct medailí a v pořadí národů skončili devátí. Věřím, že i tentokrát budeme svědky skvělé oslavy sportu,” dodal.
Prezident popřál české výpravě hodně štěstí a připomněl, že po skončení olympiády rád přivítá na Pražském hradě všechny sportovce, nikoliv pouze medailisty. „Naší povinností je přijmout také realizační týmy, kterým se nedostává takové mediální pozornosti. Přitom právě oni mají po samotných sportovcích na úspěchu ten největší podíl,“ uvedl prezident.
Letní olympijské hry v Tokiu začínají 24. července příštího roku. Na minulých letních hrách v brazilském Rio de Janeiru získali čeští sportovci celkem deset medailí, z toho jednu zlatou, kterou přivezl judista Lukáš Krpálek.