Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident v sobotu oslavil 75. narozeniny, v Lánech mu popřáli jeho nejbližší

Prezident Miloš Zeman v sobotu 28. září oslavil v Lánech své 75. narozeniny. Oslava proběhla v blízkém rodinném a přátelském kruhu, pro hosty byla připravena zabijačka. Za nejlepší dárek, který by chtěl dostat, prezident označil historické knihy. Velkou veřejnou oslavu Zeman plánuje na začátek prosince.

Kromě první dámy Ivany Zemanové na oslavu dorazila také dcera Kateřina a syn z prvního manželství David. Mezi pozvanými byl i hradní kancléř Vratislav Mynář s manželkou Alex nebo protokolář Vladimír Kruliš.

Hosté komorní oslavy si pochutnali mimo jiné na třípatrovém dortu, který zdobily Zemanovy iniciály, silueta Pražského hradu, státní znak a číslice 75. Dort připravili zaměstnanci lánského zámku.

Odpoledne na zámek v Lánech dorazili zástupci Škoda Auto, kteří prezidentovi jako dar předali novou limuzínu Škoda Superb. Vůz předal člen představenstva automobilky Bohdan Wojnar a ředitel českého zastoupení firmy Luboš Vlček. „Zastávám názor, že český prezident by měl jezdit českým vozem, tedy vozem vyrobeným na českém území,“ prohlásil při předání vozu prezident.