Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident svolal kvůli koronaviru svůj poradní tým, setkání proběhne v sobotu

Prezident Miloš Zeman svolal na sobotu 4. dubna další jednání svého poradního týmu. Hlavním tématem jednání bude opět boj s nákazou novým typem koronaviru. Schůzky, která proběhne na zámku v Lánech, se zúčastní ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a policejní prezident Jan Švejdar.

Podle prezidentova kancléře Vratislava Mynáře se na schůzce budou vyhodnocovat krizová opatření, která se v České republice kvůli šíření koronaviru zavedla. Účastníci schůzky se budou bavit o tom, nakolik se osvědčila a jakých chyb se do budoucna při podobných krizích vyvarovat.

Zeman se sešel se svými poradci nad problematikou koronaviru už v polovině března. Jednání se zúčastnil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Mluvili o aktuální situaci v Česku či o vládních opatřeních. Prezidentův poradní tým tehdy podpořil kroky ministra zdravotnictví a vyzval občany, aby se začlenili do pomoci ve zdravotních, sociálních a souvisejících službách.

Prezident také v nejbližší době dostane k podpisu zákony, které vláda připravila kvůli epidemii koronaviru. Šestici zákonů v úterý schválila Sněmovna. Dnes je projedná Senát, výjimkou je zákon o státním rozpočtu, o kterém horní komora nerozhoduje. Zeman uvedl, že veškeré vládou navržené zákony podepíše bezodkladně.