Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman Velikonoce

Prezident v krátkém velikonočním proslovu popřál lidem víru, naději a lásku

Prezident Miloš Zeman v neděli opět promluvil k lidem, z bezpečí lánského zámku proslov vysílala Česká televize. V tříminutové „velikonoční promluvě“ popřál lidem víru, naději a lásku a také apeloval na to, aby lidé o Velikonocích nepolevili v dodržování nařízení proti šíření koronaviru. O vystoupení při příležitosti velikonočních svátků Zemana požádal kardinál Dominik Duka. 

„Dnes nebudu mluvit o ekonomice, nebudu mluvit o politice, a dokonce ani o koronaviru. Budu mluvit o naději, protože Velikonoce jsou poselstvím naděje. Jsou příběhem zmrtvýchvstání a vzkříšení, ale jsou také návratem jara,“ začal optimisticky prezident.

„Naše společnost samozřejmě není mrtvá, ale je zraněná a my všichni bychom ji měli uzdravit. Nemůžeme ji uzdravit nenávistí, která se někdy objevuje na sociálních sítích, ale můžeme ji uzdravit přátelstvím, láskou, vzájemnou sympatií, solidaritou a sounáležitostí. A právě o to bych vás chtěl poprosit. Mějme lásku vůči dětem, které jsou naší budoucností. Mějme lásku k nám starým lidem, vzhledem k tomu, že už vzpomínáme na naši minulost, a úcta k naší minulosti je součástí národního povědomí,“ vyzval prezident.

Na závěr připomněl památník vzniku Bible kralické v Kralicích, který představuje rozevřená kniha s třemi slovy „Bůh láska jest“.  „A proto bych vám všem chtěl popřát víru, naději a lásku,“ uzavřel Zeman své stručné poselství.