Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident v Lánech přijal Andreje Babiše, u vánočky diskutovali o prezidentských volbách

Prezident Miloš Zeman na třetí adventní neděli přijal na zámku v Lánech poslance a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO). Expremiér donesl Zemanovi vánočku a s hlavou státu diskutovali o nadcházející lednové volbě hlavy státu. Babiš ani Zeman ihned po schůzce obsah nekomentovali.

„Bavili jsme se o jeho programu a volební kampani,“ prozradil obsah schůzky později v neděli v rozhovoru pro Radiožurnál prezident Zeman. Stejně tak se podle svých slov sešel již dříve s Tomášem Zimou nebo Josefem Středulou, kteří se také uchází o prezidentský úřad. S dalšími kandidáty se ale prezident setkat neplánuje.

„Panu prezidentovi jsem popřál k Vánocům,“ odpověděl Andrej Babiš na otázku, co bylo hlavním tématem diskuze v Lánech. Vánočka, kterou Zemanovi daroval, prý byla z průhonické restaurace a čerpací stanice Pumpa. 

Ani po poslední schůzce, která proběhla před měsícem a půl, nechtěl Zeman ani Babiš témata jednání odhalit. Babiš ale následně večer oznámil kandidaturu na prezidenta, ačkoli měl v plánu rozhodnutí zveřejnit až o den později na tiskové konferenci.

Babiš později novinářům řekl, že Zeman byl rád, že se rozhodl ucházet se o post hlavy státu. Už v červenci v televizi CNN Prima News Zeman uvedl, že by ve volbě nové hlavy státu podporoval odborového předáka Josefa Středulu a právě Babiše.