Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman koronavirus

Prezident v neděli vystoupí v živém rozhovoru z Lán, tématem bude koronavirus

Kancelář Pražského hradu oznámila, že prezident Miloš Zeman v neděli promluví k občanům prostřednictvím živě vysílaného rozhovoru. Hlavním tématem bude opět nákaza koronavirem, která se šíří Českem i celým světem. Rozhovor s hlavou státu proto proběhne v přísných bezpečnostních podmínkách, za Zemanem smí jen omezený okruh lidí.

V rámci dvacátého dílu pořadu S prezidentem v Lánech bude se Zemanem od 11 hodin hovořit moderátorka Vera Renovica. Stejně jako v předchozích dílech pořadu se budou moci diváci prezidenta zeptat na vše, co je zajímá.

Miloš Zeman patří kvůli svému věku mezi nejohroženější skupinu. Jeho tým ho proto bedlivě hlídá, aby se co nejméně vystavoval nebezpečí nákazy. Štáb Blesk proto musel přijmout taková opatření, aby natáčení odbavil co nejmenší okruh lidí. V jedné místnosti totiž mohou být během přenosu jen hlava státu, moderátorka a jeden kameraman.

Jak již bylo řečeno, hlavním tématem rozhovoru bude současná epidemie koronaviru. Moderátorku bude zajímat, zda má vláda Andreje Babiše stále důvěru hlavy státu při zavádění všech opatření proti nákaze, jak dlouho bude trvat, než se nastartuje ekonomika a také jak se s nouzovým stavem a vším, co je s ním spojené, osobně vypořádal právě Miloš Zeman.