Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident v sobotu opustil nemocnici, zlomená ruka se hojí bez komplikací

Prezident Miloš Zeman v sobotu opustil v sanitce Ústřední vojenskou nemocnici v Praze. V úterý se zde podrobil operaci paže, kterou si v zlomil při pádu. Nyní prezidenta čeká několikatýdenní rekonvalescence, kterou plánuje trávit na zámku v Lánech.

Podle nemocnice se prezident zotavuje bez komplikací, s rentgenovými snímky jsou lékaři spokojeni. „Lékaři jsou spokojeni s kontrolními RTG (rentgenovými) snímky a byla zahájena opatrná rehabilitace. Zotavení pana prezidenta po výkonu probíhá bez komplikací,“ oznámila na webu nemocnice tisková mluvčí Jitka Zinke.

Zástupci Hradu uváděli, že se Zeman po operaci cítí velmi dobře a už zahájil rehabilitaci. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář ve čtvrtek řekl, že za Zemanem dochází fyzioterapeut a cvičí s ním. Přesto musel prezident omezit svůj program. Na doporučení lékařů zrušil například plánovanou návštěvu Jihomoravského kraje, která se měla uskutečnit tento týden. 

Zeman si podle svých spolupracovníků zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí neuropatií nohou, kvůli níž musí při chůzi používat hůl. „Pan prezident večer sledoval televizní zpravodajství a po ukončení nevyužil opory v podobě hůlky nebo pomoci ochranky, zakopl a zlomil si pravou paži,“ uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.