Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident vystoupí na Frekvenci 1, hovořit bude o výměně ministrů i svém zdraví

Prezident Miloš Zeman vystoupí v neděli 27. září v 18 hodin v pořadu Prezidentský Press klub na rádiu Frekvence 1. Hovořit se bude o aktuálním dění doma i v zahraničí, například o bleskové výměně ministra zdravotnictví nebo o pokračujícím boji s koronavirem. Posluchači mohou už nyní položit prezidentovi svou vlastní otázku skrz formulář na stránkách Frekvence 1.

„Budeme vysílat opět živě ze zámku v Lánech. Budeme v první řadě mluvit o bleskové výměně ministra zdravotnictví. Dále o pokračujícím boji Česka s koronavirem, o rouškách zasílaných poštou v papírové obálce, o blížícím se ročním výročí od úmrtí Karla Gotta, o situaci v Bělorusku nebo o dopisu šéfa Senátu Vystrčila, ve kterém nabízel nejvyšším ústavním činitelům schůzku bez účasti prezidenta. Řeč přijde i na prezidentův aktuální zdravotní stav a také na narozeniny, které oslaví hned druhý den po vysílání prezidentského Press klubu,” avizuje moderátor pořadu Luboš Procházka.

Naposledy prezident promluvil k veřejnosti před třemi týdny v diskusním pořadu Partie z produkce televize Prima. Tehdy varoval před panikou a plošnými omezeními kvůli šíření koronaviru. Bylo to jediné veřejné vystoupení hlavy státu od konce srpna, kdy si zlomil ruku a podstoupil operaci.

V současné době podstupuje Miloš Zeman rekonvalescenci na zámku Lány. Podle slov kancléře Vratislava Mynáře se prezidentova zlomená ruka hojí dobře, klidový režim by ale měl Zeman dodržovat ještě několik týdnů. Ortéza mu však nebrání přijímat návštěvy – za poslední týden v Lánech přivítal například poslance Patrika Nachera, předsedu KSČM Vojtěcha Filipa nebo vicepremiéra Jana Hamáčka. V pondělí zvládl jmenovat i ministra zdravotnictví, byť v poněkud nestandardním aranžmá.