Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident zahájil dovolenou, na podzim plánuje státní návštěvu Itálie

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil letní dovolenou. Většinu volna by měl trávit na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet také na Vysočinu, kde spoluvlastní nemovitost. Dovolenou má Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka naplánovanou zhruba do konce července, poté má v plánu pracovní akce. Jednou z nich bude i státní návštěva Itálie.

Svůj záměr prezident deklaroval v rámci dopisu, který u příležitosti státního svátku Den republiky (1. června) zaslal italskému velvyslanci Saveriu Nisiovi. „Pevně věřím, že moje plánovaná podzimní státní návštěva Vaší země přispěje k prohloubení tradičně vynikajících vazeb mezi našimi národy,“ napsal Zeman.

Ani letos neporuší prezident Miloš Zeman tradici a letní dovolenou stráví v Česku. Na rozdíl od předešlých let však většinu svého volna stráví na zámku v Lánech, který je letním sídlem hlavy státu.

„Pan prezident bude o dovolené v Lánech, na pár dnů se také chystá na Vysočinu, do Nového Veselí,“ informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zatím není jasné, kdy na Moravu odjede. „Není to přesně stanoveno,“ dodal mluvčí.