Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident zahájil dovolenou, na podzim plánuje státní návštěvu Itálie

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil letní dovolenou. Většinu volna by měl trávit na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet také na Vysočinu, kde spoluvlastní nemovitost. Dovolenou má Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka naplánovanou zhruba do konce července, poté má v plánu pracovní akce. Jednou z nich bude i státní návštěva Itálie.

Svůj záměr prezident deklaroval v rámci dopisu, který u příležitosti státního svátku Den republiky (1. června) zaslal italskému velvyslanci Saveriu Nisiovi. „Pevně věřím, že moje plánovaná podzimní státní návštěva Vaší země přispěje k prohloubení tradičně vynikajících vazeb mezi našimi národy,“ napsal Zeman.

Ani letos neporuší prezident Miloš Zeman tradici a letní dovolenou stráví v Česku. Na rozdíl od předešlých let však většinu svého volna stráví na zámku v Lánech, který je letním sídlem hlavy státu.

„Pan prezident bude o dovolené v Lánech, na pár dnů se také chystá na Vysočinu, do Nového Veselí,“ informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zatím není jasné, kdy na Moravu odjede. „Není to přesně stanoveno,“ dodal mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *