Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident zahájil návštěvu Vysočiny setkáním s hejtmanem na krajském úřadě v Jihlavě

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu kraje Vysočina setkáním s hejtmanem Jiřím Běhounkem. Dnes navštívil prezident Humpolec na Pelhřimovsku, v dalších dnech zavítá na Třebíčsko a Žďársko. Oficiální návštěvu ukončí 27. června v Bystřici nad Pernštejnem. V kraji pak stráví několik dní dovolené na své milované chalupě v Novém Veselí.

Setkání prezidenta s hejtmanem Jiřím Běhounkem se už tradičně odehrávalo ve velmi přátelském duchu. Oba dva jsou dlouholetí přátelé a oslovují se „milý Jirko“ a „milý Miloši“.

Hned při přivítání Miloš Zeman neskrýval svou lásku k tomuto koutu republiky, kde léta žil a kde má také své stabilní podporovatele. „Jsem rád, že jsem opět na Vysočině. Myslím, že tak nádherná krajina, jakou má Vysočina, svým způsobem nutí člověka, aby se choval odpovědně, aby si více vážil rodiny, dětí a nezadlužoval se. Tento kraj je krajem, který si nezoufá, neremcá, který pracuje a který má úspěch,“ chválil prezident Zeman.

Prezident také zmínil plány se svou chalupou v Novém Veselí. Před rokem totiž média přinesla informace o tom, že si Miloš Zeman vybírá pozemek pro stavbu bungalovu nedaleko Prahy a že chalupu možná prodá.

„A sorry jako. Neodpustím si jednu poznámku. Byl jsem často obviňován, že opouštím svoji chalupu na Vysočině. Já ji neopouštím. Já tam budu dál a dál jezdit do konce života,“ ujistil. „Ale můj problém je, že někam musím umístit sebe, svoji ženu, dceru a tchyni. A uznejte, že ty dvě místnosti, které mám v Novém Veselí, jsou přece jenom málo. Ale zůstávám věrný Vysočině a věřím, že Vysočina zůstane věrná i mně,“ dodal.

Miloš Zeman přivezl hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi jako dar ručně zpracovanou dýmku. „Ty jsi sice kuřák cigaret, ale v klidných chvílích je dobré nacpat dobrým tabákem, pokouřit si a radovat se ze života,“ dodal prezident. S krajskými zastupiteli se rozloučil slovy: „Nenechte se otrávit závistivými hlupáky. Do tohoto označení si každý dosaďte toho, koho chcete.“