Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident zahajuje dvoutýdenní dovolenou, volno stráví na zámku v Lánech

Prezident Miloš Zeman dnes zahajuje dvoutýdenní dovolenou, kterou plánuje strávit v klidu lánského zámku a okolní přírodě. Dovolená mu podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka skončí zhruba v polovině srpna, kdy ho bude čekat další řešení vládní krize v souvislosti se jmenováním nového ministra kultury.

Prezident dříve trávil dovolenou téměř výhradně v Novém Veselí na Moravě, kde spoluvlastní nemovitost a kde trávil důchod před přesunem na Pražský hrad. Místní rybník proslavil plavbami na svém nafukovacím člunu. V posledních letech ale stále častěji zůstává na dovolené v Lánech, kde je méně schodů.

Během dovolené se prezident neplánuje vracet ke krizi kolem nového šéfa ministerstva kultury. Jmenování nástupce Antonín Staňka prý bude řešit až po skončení dovolené. „Pokud jde o ministerstvo kultury, do ukončení dovolené nechystáme žádné vyjádření,“ avizoval na twitteru hradní mluvčí.

Letos se jedná o Zemanovu druhou dovolenou, v létě si vzal volno již na přelomu června a července, které chtěl strávit na Vysočině. Dovolenou byl ale nucen přerušit kvůli sporu o výměnu ministra kultury.