Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident na zámku v Lánech přijal členy vlády ke společnému obědu

Prezident republiky Miloš Zeman dnes na lánském zámku přijal premiéra Andreje Babiše a jeho vládu ke společnému obědu.  Členové kabinetu měli v Lánech jednat v kompletní sestavě, nakonec ale kvůli policejnímu zásahu na ministerstvu práce a sociálních věcí chybí šéfka resortu Jana Maláčová.

Ministři společně přijeli ze Strakovy akademie po dopoledním jednání vlády autobusem. Celkově jde už o třetí termín plánované schůzky, jelikož první dvě se zrušily kvůli státnímu smutku a následně nemoci i dovolené ministrů.

„Pan prezident na zámku v Lánech při příležitosti pracovního oběda přátelsky přivítal členy vlády. Na úvod pracovního oběda pan prezident vyzdvihl skvělé vzájemné vztahy. Předseda vlády Andrej Babiš poděkoval panu prezidentovi za pozvání,“ informoval o průběhu setkání Zemanův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Každý z ministrů by s prezidentem rád probral část své agendy. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se chce prezidenta zeptat, jak pokročil ve výběru předsedy Nejvyššího soudu. Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) očekává, že se v Lánech bude řešit téma koronaviru a to, jak pomoci postiženým zemím. Podrobnou zprávu by měl přečíst i šéf českého zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by ráda řešila daňové výjimky i připravovaný daňový balíček na příští rok. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) bude hlavu státu informovat o vývoji v kůrovcové kalamitě.