Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman bude moci od pondělí přijímat návštěvy, oznámil Hrad

Prezident Miloš Zeman se příští týden přesune z rehabilitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na standardní lůžkové oddělení a bude tak moci přijímat návštěvy. Dosud jej kvůli covidovým opatřením mohla navštěvovat pouze rodina a kancléř Mynář. Mezi prvním prezident patrně přijme předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a předsedu koalice SPOLU Petra Fialu.

„Prezident republiky Miloš Zeman bude podle sdělení ÚVN Kanceláři prezidenta republiky přeložen v pondělí dne 15. listopadu 2021 z akutního lůžka na lůžko standardní na standardním oddělení. Prezident republiky bude moci na standardním oddělení omezeně přijímat návštěvy,“ informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Přesun prezidenta na standardní oddělení potvrdila i mluvčí Ústřední vojenské nemocnice Jitka Zinke. „Z důvodu umožnění návštěv je plánováno přemístění pana prezidenta na oddělení dlouhodobé péče, kde jsou návštěvy možné za striktního dodržení pravidel pro návštěvy,“ uvedla.

Kvůli dosavadnímu omezení návštěv mohl prezident hovořit s premiérem Andrejem Babišem (ANO) i kandidátem na příštího premiéra Petrem Fialou (ODS) pouze prostřednictvím telefonu, respektive videokonference. V úterý pak písemně pověřil lídra koalice SPOLU a PirSTAN Petra Fialu jednáním o složení nového kabinetu.