Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman chystá návštěvu kraje Vysočina, dovolenou opět stráví v Novém Veselí

Prezident Zeman chystá návštěvu kraje Vysočina, dovolenou opět stráví v Novém Veselí

Prezident Miloš Zeman se letos opět chystá na svou oblíbenou Vysočinu. Třídenní návštěvu kraje zahájí 25. června. Přijede i s manželkou Ivanou, která bude mít na Vysočině svůj samostatný program. Prezident v neděli na Frekvenci 1 potvrdil, že návštěvu Vysočiny spojí s dovolenou a rád by letos po pauze znovu vyplul na svém člunu. O chystané návštěvě informoval hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Program, který podle hejtmana navrhla prezidentská kancelář, začne v sídle kraje Vysočina v Jihlavě. Ve středu se delegace přesune do městyse Vladislav a druhý den prezidentské návštěvy zakončí Miloš Zeman v obci Kadolec. Poslední zastávkou na Vysočině je město Bystřice nad Pernštejnem, kde společně s hejtmanem Běhounkem zhodnotí prezident svoji návštěvu v kraji a zodpoví aktuální otázky.

Tématem rozhovorů s prezidentem podle Běhounka zejména bude sucho a kůrovcová kalamita na Vysočině nebo plán výstavby nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech.

Manželka prezidenta navštíví třebíčskou expozici věnovanou zachránci židovských dětí Antonínu Kalinovi nebo zoologickou zahradu v Jihlavě.

Po skončení oficiálního program se prezident přesune na několikadenní dovolenou do své tvrze v Novém Veselí. Na Frekvenci 1 Zeman avizoval, že letos by neměl vynechat ani svůj oblíbený člun. „Pevně doufám, že ano. Snad se nebude opakovat situace, kdy byl velký vítr a tím i vysoké vlny. Člun Challenger velké vlny nezvládá,“ vzpomínal prezident na loňské léto, kdy mu plavba nevyšla.

Podle informací mluvčího Jiřího Ovčáčka si prezident další dovolenou vybere v srpnu v první polovině měsíce. Trávit ji bude na zámku v Lánech.