Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman přijal na Pražském hradě pověřovací listiny nových velvyslanců

Prezident Miloš Zeman v úterý přijal na Pražském hradě pověřovací listiny od devíti nových velvyslanců. Předal mu je nizozemský velvyslanec Daan Feddo Huisinga, estonská ambasadorka Gita Kalmetová, ambasador Saudské Arábie Abdulláh Mutib ar-Rašíd a šestice dalších. 

Německé velvyslanectví od tohoto týdne oficiálně vede Andreas Künne, který nahradil Christopha Isranga, jež na německé ambasádě sloužil od roku 2017. Až koncem července mu za jeho působení poděkovali premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Do Prahy se přesunul ze spolkového ministerstva zahraničí, kde měl na starosti agendu boje s terorismem a témata spojená s OSN.

Zastupování zájmů židovského státu Izrael převzala velvyslankyně Anna Azariová, která střídá Daniela Merona. Azariová v minulosti byla velvyslankyní v Polsku, v Rusku nebo na Ukrajině.

Z Berlína bude působit katarský velvyslanec Abdulla bin Muhammad bin Saúd Al-Thání a ambasador Bangladéše Mušaraf Husajn Bhuijan. Andorru bude nově zastupovat Enric Tarrado Vives, který bude působit z hlavního města Andorra la Vella. Pražskou ambasádu Nigérie povede Kevin Peter.