Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman je v přísné karanténě a ruší cesty, pro republiku pracuje v Lánech

Na Pražském hradě i v Lánech se v souvislosti s koronavirem zavedla přísná bezpečnostní opatření. Cílem je, aby se prezident Miloš Zeman a zaměstnanci Hradu nenakazili. Prezident patří do skupiny lidí, které virus nejvíce ohrožuje – je mu 75 let, a navíc trpí cukrovkou. Zeman proto úřaduje ze zámku v Lánech, k aktuální epidemii vydal již několik prohlášení.

„Pan prezident pracuje v těchto dnech pro republiku na zámku v Lánech. V neděli jednal s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem v rámci expertního týmu. Další schůzky má na programu i tento týden. Budeme vás o nich informovat,“ uvedl v pondělí prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Manželka kancléře Vratislava Mynáře Alexandra Mynářová se rozzlobila nad tím, jak často čte v poslední době ironické poznámky o tom, že měl prezident Miloš Zeman zmizet z veřejného života a že se nevyjadřuje k současné situaci.

„Je možné, že v některých médiích jste se o prohlášeních prezidenta republiky vůbec nedočetli – nebudu je jmenovat, ale není chyba prezidenta, když některá média svým čtenářům nezprostředkují slova optimismu, uklidnění a povzbuzení,“ napsala Mynářová. Zeman podle Mynářové stále řeší běžnou agendu, jako je podepisování zákonů, jichž prý podepsal za minulý týden sedm, či jmenování rektorů univerzit. Sešel se však i s ombudsmanem a ústavními činiteli.

„Opětovné narážky na zdraví prezidenta, na to, zda ‚žije‘ atd., považuji v této době přinejmenším za nevtipné. Prosím, všichni se držte, opatrujte sebe i své blízké!“ zakončila příspěvek Alexandra Mynářová.