Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman pronese projev k národu, chce uklidnit obyvatelstvo

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech natočil projev k aktuální situaci kolem epidemie koronaviru. Uvedl to jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Projev by měla dnes večer vysílat televize Prima. Očekává se, že prezident se v projevu vyjádři k aktuální situaci v boji proti šíření nového typu koronaviru.

Zeman již v minulém týdnu prostřednictvím vyjádření svého mluvčího na twitteru opakovaně podpořil vládní opatření proti šíření nového koronaviru a vyzval lidi k dodržování nařízení vlády. Není podle něj čas na sobectví, smlouvání a handrkování. Všichni musí projevit bezpodmínečnou solidaritu. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že Česká republika krizovou situaci překoná. Lidé podle něj nemají podléhat strachu a panice.

Prezidentův mluvčí také v neděli informoval o tom, že expertní tým prezidenta podpořil ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) v jeho krocích proti šíření koronaviru. Tým současně vyzval občany, aby se začlenili do pomoci ve zdravotních, sociálních a souvisejících službách.

Ředitel České televize Petr Dvořák kvůli projevu napsal dopis kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi. Žádá ho v něm, aby mohla veřejnoprávní televize přenos odvysílat souběžně s TV Prima. Argumentuje větším dosahem pro diváky i tím, že stejně se postupuje v případě Zemanova vánočního poselství, které vyrábí Nova, ale vysílají ho i další média.