Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman zaslal kondolenci dětem české rodačky Ivany Trumpové

Prezident Miloš Zeman zaslal kondolenci dětem Ivany Trumpové, která ve čtvrtek zemřela. Vyslovil lítost nad ztrátou, která je postihla. Trumpovou, s níž se v minulosti několikrát setkal, označil za hrdou Češku. Poznamenal, že si ji pamatuje jako laskavého a srdečného člověka. Svého času ji dokonce přesvědčoval, aby se stala velvyslankyní USA v Česku.

“Vážený Donalde, vážená Ivanko, vážený Ericu, s hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o skonu Vaší matky,” napsal Zeman dětem, které Trumpová měla s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem. “Dovolte mi, abych Vám i celé Vaší rodině a Vašim blízkým vyjádřil upřímnou soustrast. Paní Ivany Trumpové si velmi vážím,” dodal. 

“Vaše matka byla nejen vynikající sportovkyní a schopnou manažerkou, ale také si ji pamatuji jako laskavého a srdečného člověka. Kromě toho zůstala hrdou Češkou, která na svoji vlast nikdy nezapomněla,” stojí dále kondolenci.

Zeman poznamenal, že rád vzpomíná na společná setkání a zajímavé, inspirativní diskuse, které spolu vedli. Zeman například s Trumpovou poobědval v září 2017 v New Yorku během své pracovní cesty do Spojených států, o rok dříve se s ní setkal i na Pražském hradě. Mluvili tehdy mimo jiné o obsazení místa amerického velvyslance v Praze. Trumpová o post projevila zájem poté, co se Trump stal americkým prezidentem, Zeman ji v jejích ambicích při telefonickém rozhovoru s Trumpem podpořil.