Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident Zeman zůstává v nemocnici, dnes ho navštívila manželka s dcerou

Prezident Miloš Zeman je už téměř týden v péči Ústřední vojenské nemocnice, kde byl hospitalizován minulé úterý. Pobyt v nemocnici byl plánovaný, hlavu státu trápila dehydratace a únava. Kdy bude z nemocnice propuštěn není zatím jasné, podle naplánovaného programu by to však mohlo být tento týden. Dnes jej ÚVN navštívila manželka Ivana s jejich dcerou Kateřinou.

První dáma přivezla svému manželovi už v den hospitalizace do nemocnice pokojovou květinu. Společně s dcerou Kateřinou jej přišly navštívit také v minulý pátek. 

O víkendu prezidenta navštívil také kardinál Dominik Duka a bývalý prezident Václav Klaus, který byl od úterý minulého týdne do pátku ve stejné nemocnici hospitalizován kvůli vysokému tlaku. V neděli pak Zeman poslal zdravici u příležitosti nového oratoria k poctě sv. Ludmily, dnes zase kondoloval ruskému prezidentovi v souvislosti s tragickou střelbou na univerzitě v Permu.

U hlavy státu přetrvává neuropatie dolních končetin. Hodnoty cukrovky, o níž prezident v minulosti prohlásil, že odešla, jsou podle odběrů v normě. Takzvaný rekondiční pobyt v nemocnici absolvuje Zeman podruhé. Před dvěma lety byl hospitalizován v ÚVN na čtyři dny s programem pro „dlouhodobě přetěžovaný organismus“, kdy dostával infúze s výživou a rehabilitační cvičení. 

Podle tiskového mluvčího Pražského hradu Jiřího Ovčáčka má prezident již ve středu naplánovaný pracovní program v Lánech. Má se setkat s předsedou ODS Petrem Fialou i dalšími vládními činiteli. „Mohu potvrdit, že ve středu pan prezident plánuje zahájit pracovní program. Další dotazy jsou nadbytečné,“ uvedl Ovčáček.