Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidenta navštívil předseda ČSSD Hamáček. Do Sněmovny se dostaneme, ujišťoval

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček po středečním jednání s prezidentem Milošem Zemanem uvedl, že strana má volební potenciál deset procent. Prezidenta podle svých slov ujistil, že se ČSSD do dolní parlamentní komory po říjnových volbách dostane, ač některé volební průzkumy indikují volební potenciál méně než požadovaných 5 procent.

„Prezidenta zajímala atmosféra v sociální demokracii pár dnů před volbami. A ptal se, jak vidím průzkumy veřejného mínění,“ řekl Hamáček po jednání s hlavou státu. „Informoval jsem ho, že pokud máme počítat průzkumy potenciálu sociální demokracie, tak se pohybujeme kolem 10 procent. Řekl jsem, že jsem přesvědčen, že sociální demokracie zasedne v další Poslanecké sněmovně,“ dodal předseda ČSSD.

Prezident Miloš Zeman již dříve řekl, že v podzimních sněmovních volbách bude volit ANO, ale kdyby měl dva hlasy, druhý by dal právě ČSSD. Sociální demokracii doporučil i voličům, kteří z nějakých důvodů nechtějí volit hnutí ANO. Hamáček očekává, že Zeman jako člověk, který v zásadě nemění své názory, dodrží svůj dřívější slib a pověří po volbách sestavením vlády vítěze voleb.

Hamáček také pogratuloval Zemanovi k úterním narozeninám a popřál mu hodně zdraví. Řekl, že ho prezident ujistil, že po nedávném návratu z nemocnice se cítí dobře a postupně se zotavuje. „Je potřeba, aby na sebe dával pozor, protože každá taková hospitalizace se sebou nese nějakou zátěž, ale na mě působil tak, že je v dobré fyzické kondici,“ podotkl.