Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidenta v Lánech navštívil zpěvák a skladatel Michal David, debatovali o stavu kultury

Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne na lánském zámku přijal zpěváka a skladatele Michala Davida společně s producentem a majitelem Divadla Broadway Oldřichem Lichtenbergem. Ten dříve působil ve volebním štábu ČSSD, Michal David v roce 2018 obdržel z rukou prezidenta Zemana státní vyznamenání. 

„Panu prezidentovi jsme sdělili, jak je na tom v současné situaci soukromý sektor, jehož jsme zástupci,“ uvedl Michal David. „Vlastně šlo o setkání, které se kvůli koronaviru už dvakrát odložilo. Pan prezident mi chtěl popřát k šedesátinám a když už jsme se tedy sešli, trochu jsme si postěžovali, jak se stát chová k soukromému sektoru kultury, což chápeme jako nespravedlnost. Zjistili jsme díky tomu, že pan prezident nemá vždy úplně správné informace,“ dodal Michal David.

„Pan prezident si se zájmem vyslechl názory lidí z umělecké sféry na současnou situaci. Dialog a schopnost naslouchat, to je v dnešní době mimořádně důležité,“ informoval tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. 

Prezident se údajně Davida s Lichtenbergem také ptal, jak hodnotí vládní programy na podporu kultury i OSVČ. Řeč přišla i na podíl ministrů Karla Havlíčka a Lubomíra Zaorálka na jednotlivých projektech, které by měly kulturu udržet při životě. „Nešlo o žádnou senzaci, ministrem kultury žádný z nás nebude,“ žertoval po setkání Lichtenberg.