Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidenta Zemana čeká kvůli dehydrataci organismu několik infuzí

Prezidenta Miloše Zemana čeká kvůli dehydrataci organismu několik infuzí, které mu mají dodat minerály. Jeho problémy s nízkým tlakem byly způsobeny právě nedostatečným zavodněním, svěřil se prezident ve čtvrtečním rozhovoru pro TV Barrandov.

Miloš Zeman podstoupil v úterý několikahodinovou lékařskou prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Podle ředitele nemocnice Miroslava Zavorala lékaři nenašli u hlavy státu žádný zdravotní problém, nicméně zjistili, že prezident je mírně dehydrovaný. Proto mu předepsali několik infuzí, které mají pomoci doplnit potřebné minerály.

„Abych ještě spravil tu dehydrataci organismu, tak si dám několik infuzí, které mně do těla dostanou minerály. Protože ten nízký tlak, který jsem měl, byl způsoben nízkým zavodněním,” vysvětlil prezident, který v sobotu oslaví 75. narozeniny.

„Takže stručná rekapitulace: srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál,“ uvedl Zeman. S úsměvem dodal, že ho lékaři prohlíželi tak důkladně, že nevynechali jediné místo na těle.