Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentova zlomená ruka se podle kancléře Mynáře hojí nadstandardně dobře

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář dnes oznámil, že zlomená paže se prezidentu Miloši Zemanovi vzhledem k jeho věku hojí nadstandardně dobře. Zeman si ruku zlomil na konci srpna, v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se poté musel podrobit operaci. Lékaři mu během ní do pravé paže implantovali titanový šroub. 

Kancléř v rozhovoru na rádiu Frekvence 1 řekl, že otok po operaci se zcela ztratil. Dodal, že podle ošetřujícího lékaře i ředitele ÚVN Miroslava Zavorala se “rány hojí vzhledem k věku pana prezidenta nadstandardně dobře”. Zeman má podle Mynáře dobrou náladu.

Prezident od operace pobývá na zámku v Lánech, odkud podle Mynáře pracuje a kde také absolvuje rehabilitace. Podle dřívějších informací by rekonvalescence měla trvat šest až osm týdnů. Kancléř dnes řekl, že Zeman 27. září vystoupí v živém vysílání rádia Frekvence 1.

Prezident si podle zástupců Pražského hradu zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy.