Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentova zlomená ruka se podle kancléře Mynáře hojí nadstandardně dobře

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář dnes oznámil, že zlomená paže se prezidentu Miloši Zemanovi vzhledem k jeho věku hojí nadstandardně dobře. Zeman si ruku zlomil na konci srpna, v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) se poté musel podrobit operaci. Lékaři mu během ní do pravé paže implantovali titanový šroub. 

Kancléř v rozhovoru na rádiu Frekvence 1 řekl, že otok po operaci se zcela ztratil. Dodal, že podle ošetřujícího lékaře i ředitele ÚVN Miroslava Zavorala se “rány hojí vzhledem k věku pana prezidenta nadstandardně dobře”. Zeman má podle Mynáře dobrou náladu.

Prezident od operace pobývá na zámku v Lánech, odkud podle Mynáře pracuje a kde také absolvuje rehabilitace. Podle dřívějších informací by rekonvalescence měla trvat šest až osm týdnů. Kancléř dnes řekl, že Zeman 27. září vystoupí v živém vysílání rádia Frekvence 1.

Prezident si podle zástupců Pražského hradu zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole a bez pomoci ochranky. Už delší dobu trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *