Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezidentský pár dnes pořádá charitativní reprezentační ples na Pražském hradě

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou dnes večer pořádají na Pražském hradě reprezentační charitativní ples, který se uskuteční už popáté za dobu Zemanova úřadování. Výtěžek plesu se rozdělí mezi nadační fondy prezidenta a jeho ženy, ze kterých podporují seniory, dětské domovy nebo Fond ohrožených dětí.

Letos se organizace ujala prezidentova dcera Kateřina Zemanová (26). Na plese zazpívá například Helena Vondráčková, Václav Neckář, Daniel Hůlka nebo Bohuš Matuš. Pro účastníky bude připravená degustace českých a moravských vín a jako na předchozích plesech se uskuteční tombola. Hlavní cenou bude večeře s prezidentským párem, dále budou moct účastníci plesu vyhrát divočáka, procházku lánskou oborou, hokejku a dres Jaromíra Jágra nebo hodinky či wellness pobyty.

Loni stála vstupenka na ples do Španělského sálu 10.000 korun a celkově ples vynesl přes dva miliony. Galavečera se zúčastnili například premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou, někteří ministři nebo šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Prezidentský pár pořádá reprezentační plesy od roku 2015. V roce 2018, kdy Zeman obhajoval ve volbách svou funkci, se akce nekonala.