Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

První dáma Ivana Zemanová se na Hradě setkala se svou nástupkyní Evou Pavlovou

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana se dnes setkala s budoucí první dámou Evou Pavlovou. Na Pražském hradě společně hovořily o pracovních zkušenostech a aktivitách za dobu prezidentského mandátu. Setkání iniciovala Eva Pavlová, její přání setkat se s Ivanou Zemanovou tlumočil zvolený prezident Petr Pavel Miloši Zemanovi na jejich setkání minulý týden.

„Požádala jsem paní Zemanovou, aby se se mnou podělila o zkušenosti, které nasbírala jako manželka prezidenta, ať už při doprovodu na zahraničních cestách nebo v českém prostředí. Setkání bylo milé a vstřícné, pohovořily jsme i o tématech, jako jsou domácí mazlíčci, móda a bydlení,“ okomentovala průběh setkání Eva Pavlová podle mluvčí Evy Hromádkové.

„Byla to velice příjemná schůzka. Paní Pavlová je milá, příjemná a zdvořilá,“ řekla Zemanová ke schůzce podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka.

V roli první dámy se Ivana Zemanová objevovala po boku svého muže na veřejnosti jen zřídka, většinou při oficiálních příležitostech. Věnovala se pomoci ohroženým dětem, seniorům či lidem bez domova. S médii komunikovala minimálně. Pavlová by podle svých slov chtěla být aktivní první dámou. Zaměřit se chce zejména na téma rovnosti pohlaví a diskriminaci žen ve společnosti, na otázky rodiny a mezilidských vztahů a situaci samoživitelek.