Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

První zlato české olympijské výpravy ocenil i prezident, Ledecké poslal blahopřání

Česká medailová hrdinka Ester Ledecká dnes v Pekingu obhájila olympijské zlato v paralelním obřím slalomu na snowboardu a získala tak první českou medaili na XXIV. zimních olympijských hrách. K úspěchu ji kromě fanoušků poblahopřál také premiér Petr Fiala (ODS) a prezident republiky Miloš Zeman. 

„Pan prezident ze srdce blahopřeje Ester Ledecké ke zlaté medaili na olympijských hrách v Číně. Je to krásná zpráva a velká radost pro celou Českou republiku,“ zprostředkoval gratulaci hlavy státu tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Miloš Zeman později dodal, že úspěch je o to cennější, že přichází v těžké době. „Je to fenomenální úspěch, zvláště v době překážek,“ prohlásil. 

Za skvělou reprezentaci České republiky poděkovali také premiér Petr Fiala. „Obhájit vítězství na OH je mimořádný úspěch, děkuji za skvělou reprezentaci ČR,“ napsal na twitteru. 

Zlaté Ledecké poděkoval za úspěch také předseda Senátu Miloš Vystrčil. „Vyhrát olympijské hry je vždy obrovský úspěch. Každé takové vítězství zlepšuje i náladu v zemi, ze které ten vítěz pochází. Díky za to, že nám všem Ester Ledecká zlepšila náladu. Je to dobře, ale je to pořád sport. Při vší úctě ke sportu je nutné říct, že věci, které se týkají našeho zdraví a naší bezpečnosti, jsou důležitější,“ nešetřil slovy chvály šéf horní komory.