Realisté představili nového kandidáta na prezidenta
Politická strana Realisté se na politickém kolbišti pohybuje teprve necelý rok, založil a vede ji politolog Petr Robejšek. Vymezuje se jako konzervativní pravicová strana, jejímž deklarovaným cílem je obhajoba českých národních zájmů a důraz na rodinu, bezpečnost, spravedlnost a ochranu národního bohatství.
Včera, v den výročí okupace, představili Realisté svého zástupce, kterého vyšlou do boje o Hrad. Je jím prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Ten patří mezi zakládající členy Realistů a je zároveň tajemníkem strany.
Jiří Hynek vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a svou profesní dráhu začal jako vývojový pracovník v podniku Tesla Kolín. Později působil jako manažer v několika výrobních podnicích. Od roku 2011 je jeho hlavní náplní práce prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, ve zbrojních kruzích se ale pohybuje už přes 20 let. Vyučuje na vysoké škole CEVRO Institut a je členem spolku lidí s vysokým IQ Mensa ČR. Má čtyři děti a žije v Jesenici u Prahy.
Při svém úvodním proslovu zmínil Jiří Hynek mimo jiné své předpoklady pro výkon nejvyšší ústavní funkce: „Mám věk, kondici i srdce proto, abych tuto náročnou pozici zvládl.“ Je si vědom, že svou kandidaturu oznámil výrazně později než ostatní kandidáti, věří ale, že „dokáže náskok doběhnout“. Na dotaz novináře, zda bude při podpoře své kandidatury spoléhat na podpisy občanů nebo podporu parlamentu odpověděl, že nic nenechá náhodě a chce získat oboje.
Otázku, zda jeho kandidatura není jen marketingovým tahem Realistů před nadcházejícími volbami do parlamentu odmítl se slovy: „Moje kandidatura je naprosto reálná a realistická. Jsem zároveň lídrem Realistů v Ústeckém kraji. Mým cílem je dotáhnout Realisty do Poslanecké sněmovny, protože jako prezident budu potřebovat s Poslaneckou sněmovnou spolupracovat,“
Realisté dlouhodobě proklamují, že by ve volbách chtěli získat alespoň 20 % hlasů, v průzkumech se zatím pohybují pod hranicí 5 %.