Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Řeporyjský starosta Novotný: Je v českém zájmu, aby Babiš a Zeman zemřeli

Starosta pražské městské části Řeporyje Pavel Novotný (ODS) ve vysílání serveru Info.cz prohlásil, že je v zájmu Česka, aby Andrej Babiš a Miloš Zeman zemřeli. Řekl také, že je rozladěn kvůli tomu, že ho že předseda Senátu Miloš Vystrčil nevzal s sebou na Tchaj-wan. Svého stranického kolegy se po čínských výhružkách Novotný razantně zastal v dopise, adresovaném čínskému ministru zahraničí.

„V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť. A abych byl poslancem. Já vím, že to zní strašně, ale je to v zájmu České republiky,“ prohlásil Novotný ve včerejším rozhovoru pro Info.cz.

Řeporyjský starosta se nijak netají tím, že hodlá příští rok kandidovat ve volbách do poslanecké sněmovny. Do sněmovny chce kandidovat z posledního místa a je si jistý vítězstvím. „Přeskočím Janu Černochovou, vyhraju a budu chtít být předseda poslaneckého klubu. Já si myslím, že by mi ta sněmovna slušela. Řeporyje neměly poslance 97 let. Já tam patřím. Myslím, že to je v zájmu nejen ODS, ale i České republiky,“ dodal.

Svého spolustraníka, předsedu Senátu Vystrčila Novotný hájil v dopise čínskému ministrovi zahraničí Wangovi I, který vzbudil zájem zahraničních médií. Novotný v něm nevybíravě vytýká čínskému představiteli útok na Vystrčila. Zároveň ho v dokumentu vyzval, aby se Čínská lidová republika za to Česku neprodleně omluvila. Dopis byl označen prestižním magazínem Foreign Policy za dokument týdne. „Jsem na to pyšný. Opravdu mi to udělalo radost,“ dodal Novotný.

„Samozřejmě neměl důvod mě s sebou brát, ale mě to prostě naštvalo. Ale já se na ten Tchaj-wan dostanu, já tam pojedu sám s delegací, mě to nezajímá. Mrzelo mě to. Vím, že mě (Vystrčil – pozn.) nemá moc v oblibě, protože jsem vulgární,“ přiznal „Řeporyjec“.